interactive_museum

Музейний проект «Особиста історія: до і після»

На реалізацію необхідно витратити близько 20 тисяч доларів США.

Це створення особливого музейного простору для внутрішньо переміщенних осіб із зони проведення АТО, який об’єднує, надихає, надає можливість творчої реалізації особистості, самоідентифікації у приймаючий громаді. Проект буде сприяти створенню нових музейних наративів.
Саме використання наративних музейних практик, по-перше, це можливість для самоідентифікації та самопізнання шляхом створення, осмислення і промовляння різних історій, по-друге, це спосіб самопрезентації, завдяки такому оповіданню про самого себе.
Головна подія музейного проекту виставка-презентація «Особиста історія: до і після» — створення простору спогадів, можливість живого діалогу переселенців не тільки між собою, але й з іншими, це трансляція інакшості, як способу дізнатися більше: про себе, про історію, про культуру тощо. Для полегшення спілкування та створення нових музейних наративів, ми пропонуємо використання музейної комунікації як доступної, привабливої, цікавої та гнучкої, в основі якої — театралізовані екскурсії, майстер-класи, музейні заняття та інші активні музейні локації, що підвищать привабливість музейного візиту та будуть сприяти більш вільному, ефективному та цікавому діалогу між переселенцями і приймаючою громадою.

Щотижня для переселенців у музейному просторі чекає нова подія — будь-то участь у майстер-класі, заняття у археологічному клубі, музейне спілкування чи театралізована екскурсія.
Спеціально для музейного проекту буде розроблено цикл театралізованих екскурсій : «Археологічна мозаїка», «Подорож з де Бопланом», «Букет бузку», «Катеринославський модерн». Відвідувачам пропонується нетрадиційна екскурсія. Під час екскурсії переселенці дізнаються про історію, культуру, традиції, особливості, цікаві факти про регіон, місто, в якому зараз мешкають. Безпосередньо відвідувачі зможуть приймати активну участь у екскурсіях, наприклад, у козацьких розвагах, потанцювати на балу 18 ст., зробити ретро-фото. Тако ж, отримають можливість поспілкуватися не тільки між собою, але й з екскурсоводом: будь-то Цар-скіф чи губернатор міста Фабр, академік Яворницький і сміливий козацький отаман Іван Сірко, підприємець Поль чи Юз.
Окрім цього, для підсилення емоційного впливу на учасників театралізованої екскурсії передбачається встановлення спеціальної музейної інформаційної системи — портативних стилізованих/прихованих модулів, яка дозволить за допомогою сучасних технологій справити насичене враження на відвідувачів.
Учасникам проекту планується подарувати «Музейну абетку» (спеціальна книга зручного формату для дітей та батьків, що розповідає про найцікавіші музейні експонати), а також дитячі книги українського видавництва для бібліотеки переселенців «Благодійної організації «Благодійний фонд Допомога Дніпра»».